Žemės ūkis

Rebekos Harms perspėjimai apie antrąjį „Černobylį“ ir raginimas gelbėti Lietuvos kaimą

DSC06138

Taip jau sutapo, kad pirmas rimtas incidentas dar tik statomoje Astravo atominėje elektrinėje nutiko minint Černobylio katastrofos 30 metų sukaktį. Šios liūdnos sukakties proga Ukrainoje bei Lietuvoje lankėsi žymi Europos politikė, Europos Parlamento Žaliųjų frakcijos viena iš vadovių Rebeka Harms (Rebecca Harms). Balandžio 29-30 dienomis Vilniuje, Kaune ir Panevėžyje viešėjusi R. Harms kvietė visuomenę į diskusiją apie mūsų pašonėje statomos atominės ... Skaityti toliau »

Kovojo su badu, o sukėlė ligų epidemiją

I. Turulytės iliustr.

Spalio 16 dieną sukanka 36 metai, kai Maisto produktų ir žemės ūkio organizacija (FAO) paskelbė Pasaulinę maisto dieną. Tuokart pagrindinis tokios dienos motyvas buvo kova su badu. Tačiau badaujančių žmonių pasaulyje nenumaldomai daugėja (šiuo metu tokių apie milijardą), kaip ir daugėja pačių žmonių – iki 2050 metų Žemė turės išmaitinti 8 milijardus burnų. Paradoksas tame, kad ne mažiau opia problema ... Skaityti toliau »

TTIP tankas galutinai sutraiškys Europos pieno gamintojus

Jei būtų pasirašyta transatlantinė prekybos ir investicijų partnerystės sutartis (TTIP) tarp Europos Sąjungos ir Jungtinių Amerikos Valstijų, sunkmetį išgyvenantiems ES pieno ūkiams galimybės išlikti dar labiau sumažėtų. Maisto pramonės gigantai nepasigailėtų ne tik Europos ūkininkų, bet ir vartotojų. Per Europą vilnija pieno ūkių likvidavimo banga. Rugsėjo 7 d. įvyko neeilinė žemės ūkio ministrų taryba, kurios metu buvo sprendžiama, kaip stabilizuoti ... Skaityti toliau »

Dėl TTIP ir JAV spaudimo ES atsisakė planų reguliuoti pesticidų naudojimą

Naftingieji Kanados smėliai. Nuotr. Dru Oja Jay, Dominion.

Remiantis The Guardian, ES planų reguliuoti pesticiduose randamus žmogaus endokrininei sistemai kenkiančius chemikalus buvo atsisakyta dėl JAV grasinimų, kad tai gali neigiamai paveikti derybas dėl TTIP. ES teisės aktų projektuose buvo numatyta uždrausti 31 pesticidą, kurių sudėtyje yra endokrininę sistemą ardančių cheminių medžiagų (EDC), susijusių su sėklidžių vėžiu bei vyrų nevaisingumu. Dalis EDC net ir labai mažomis dozėmis yra paveikūs ... Skaityti toliau »

B. Ropė: derėdamiesi dėl JAV – ES sutarties, turime išvengti grėsmių europiečių sveikatai ir aplinkai

Nuotraukoje iš kairės: EP nario Bronio Ropės padėjėjas Andrejus Gaidamavičius, Žemės ūkio rūmų pirmininkas Andriejus Stančikas, EP nario Bronio Ropės padėjėja Rūta Bičiuvienė, Europos Komisijos nario Vytenio P. Andriukaičio padėjėjas Arūnas Ribokas, Užsienio reikalų ministerijos Išorinių ekonominių santykių departamento direktorius Simonas Šatūnas

Europos Parlamento nario Bronio Ropės biuras gruodžio 15 dieną surengė jau ketvirtąjį forumą – šį kartą apie numatomą pasirašyti laisvosios prekybos sutartį tarp JAV ir Europos Sąjungos. Tai kartu buvo pirmoji vieša diskusija, surengta Kaune ir, galima sakyti, – pirmas viešas minėtos sutarties pristatymas Lietuvos visuomenei, kuri dar labai pasyviai reaguoja į šią temą. Apie galimą sutarties naudą bei pavojus ... Skaityti toliau »

Diskusija B. Ropės biure: „Mūsų duona kasdieninė: nauja ES maisto politika su lietuviškais prieskoniais“

lietuviska_duona1

Europos Parlamento nario Bronio Ropės biuras kviečia dalyvauti diskusijoje „Mūsų duona kasdieninė: nauja ES žemės ūkio politika su lietuviškais prieskoniais“. Renginys vyks lapkričio 7 d., penktadienį, 13 val. Vilniuje, Gedimino pr. 28 (trečias aukštas, Mažoji salė). Europos Sąjunga kardinaliai keičia žemės ūkio politiką – milijardai bus mokami tiems, kas labiau rūpinasi gamta. Daromi pirmi žingsniai skatinant labiau tausojantį ūkininkavimą. Lietuva ... Skaityti toliau »

Bronis Ropė: Rusijos embargo pasekmių švelninimo pinigai bus skirti kovai su Ebolos virusu?

Europos Parlamento narys Bronis Ropė

Per artimiausias tris savaites bus patvirtintas 2015 m. ES biudžetas. Lietuvos, Latvijos ir kitų šalių Europos parlamentarai parašė protesto laišką Europos Komisijai ir ES pirmininkaujančios Italijos finansų ministrui dėl Komisijos ketinimo skirti 2015 metų žemės ūkio rezervo lėšas (apie 400 milijonų eurų) kitoms sritims, įskaitant kovai su Ebolos virusu. Atitinkamą pasiūlymą peržiūrėti rezervo fondo naudojimą Komisija pateikė Europos Tarybai ir ... Skaityti toliau »

Kvietimas dalyvauti animacinių filmų peržiūroje

Fairtrade.net nuotr.

Lietuvos vartotojų institutas kviečia dalyvauti animacinių filmų apie Sąžiningą prekybą peržiūrose, kurios vyks ledų ir kokteilių bare „Dione“ (Pilies g. 16, Vilnius), 2014 m. spalio 29 ir spalio 30 d. Ateikite ir sužinokite, kaip savo kasdieniais pasirinkimais galite keisti žmonių gyvenimus besivystančiose šalyse. Peržiūrų dalyviai taip pat galės nemokamai pasivaišinti FAIRTRADE šokoladu bei laimėti atminimo dovanėlių. Vienos peržiūros trukmė (su ... Skaityti toliau »

„Savas daržas“: jei ne jūs pas daržą, tai daržas – pas jus!

IMG_5543

Tikriausiai būtų sunku rasti žmogų, negirdėjusį apie daržovių naudą: jose gausu mineralinių medžiagų, mikroelementų, vitaminų, karotino, virškinamosios ląstelienos – žodžiu, beveik visko, kas padeda žmogaus organizmui darniai funkcionuoti. Tačiau entuziazmas sveikai maitintis greitai išblėsta, kai sužinome apie pramoniniuose ūkiuose užaugintų daržovių užterštumą trąšomis bei pesticidais. Pasisekė tiems, kurie turi savo daržą ar bent artimuosius kaime, užauginančius sveikų daržovių ne tik sau, ... Skaityti toliau »

Valstiečiai ir žalieji: prasmingesnės PVM lengvatos vaisiams ir daržovėms

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga ragina Vyriausybę dabar svarstyti PVM mokesčio lengvatas tik vaisiams ir daržovėms, o nukentėjusiems nuo Rusijos sankcijų mėsos ir pieno sektoriams padėti per ES mechanizmus, kompensuojant ūkininkams perdirbėjų sumažintų supirkimo kainų pokyčius.  Kaip teigė LVŽS pirmininkas Ramūnas Karbauskis: „Seime valdančiųjų atstovų registruotas siūlymas taikyti PVM lengvatą šviežiai mėsai ir žuviai, tačiau matau daugiau argumentų, kad pradėti ... Skaityti toliau »