Švietimas

Užmirštas Prezidento – gamtininko dr. Kazio Griniaus palikimas

U0064722

Seimas 2016-uosius oficialiai paskelbė Prezidento Kazio Griniaus metais, švenčiant jo 150-ąsias gimimo metines. Šia proga apie Prezidentą Kazį Grinių bei jo indėlį į demokratinės Lietuvos valstybingumo pamatus kalbame su politologu, besidominčiu K. Griniaus asmenybės istorija, Tomu Tomilinu. Daktaras Kazys Grinius – visuomenės ir kultūros veikėjas, humanistas, vienas pirmųjų Lietuvos demokratų, varpininkas, gydytojas, švietėjas, visuomenės sveikatos aktyvistas, publicistas, knygnešys. Steigiamojo Seimo ... Skaityti toliau »

Kūrybinis gamtos mokslų konkursas „Mūsų eksperimentas“

full_fs539dd5f4b5c08_DSC_0015

Skelbiamas aplinkos apsaugai ir ekologijai skirtas kūrybinis gamtos mokslų konkursas „Mūsų eksperimentas“. Konkurse dalyvauti kviečiami bendrojo ugdymo mokyklų, neformaliojo švietimo mokyklų ir profesinio mokymo įstaigų mokinių komandos nuo 5 – 11 klasės, kurios atliks kūrybiškumo, mokslinio mąstymo reikalaujančius gamtos mokslo tyrimus. Konkurso tikslas skatinti kūrybiškumą, gerinti moksleivių pasiekimus, atliekant tiriamuosius darbus pamokose. 2016 metų pagrindinė konkurso tema aplinkos apsauga ir ... Skaityti toliau »

Bedarbystė negresia: sektorius, kuriame dirbs 4 milijonai žmonių

Energetikos ekonomika_KTU

Europos Sąjungos (ES) tikslas iki 2030 metų – bent 27 proc. energijos gauti iš atsinaujinančių išteklių, tad ES jau vyksta itin sparti atsinaujinančios energetikos sektorius plėtra. Atliepdamas rinkos poreikius, KTU šiemet ėmė rengti tarpkryptinių žinių turinčius specialistus – startavo nauja Energijos technologijų ir ekonomikos magistro programa. Atsinaujinančių išteklių energija – svarbiausia ES ilgalaikės energetikos strategijos dalis, nes ji padeda mažinti ... Skaityti toliau »

Kai neliks burgių, o tik „smurgiai“

Aurelijus Veryga

Prisipažinsiu, šiandien pasidarė labai liūdna, kai išgirdau žiniasklaidoje aktyviai diskutuojant apie KTU gimnazijos direktoriaus  Bronislovo Burgio pasitraukimą. Dar liūdniau pasidarė pasiklausius apie tai, kas direktorių iki to privedė. Žinoma, kaip sako, su žvake šalia nestovėjau ir nieko negaliu pasakyti nei apie sveikatos problemas, nei apie susitarimus su KTU rektoriumi, bet kai išgirdau, kad viena iš priežasčių tokiam sprendimui tapo tėvų ... Skaityti toliau »

Alkoholio vartojimas nėštumo metu – problema, kuri turi būti sprendžiama

padek_isleisti_knyga_Fb

Kreipiamės į tuos, kurie manote, kad alkoholio vartojimo nėštumo metu problema nusipelno visuomenės dėmesio, o taip manančių  tarp „Žaliosios Lietuvos“ skaitytojų yra dauguma ar net visi. Nacionalinė tabako ir alkoholio kontrolės koalicija ruošiasi išleisti J.A. Crowe knygą „The fatal link“ („Mirtinas ryšys“).  Knyga jau išversta, suredaguota, tačiau trūksta lėšų spaudos darbams. Rugsėjo 26 dieną į Lietuvoje vyksiančią konferenciją pranešimą skaityti atvažiuoja ir knygos ... Skaityti toliau »

Lauko pedagogika sprendžia darželių problemą, ugdo sveikus vaikus

Vaikams pamoka prie javų lauko Vokietijoje. Juozo Dapšausko nuotrauka

Lietuvos didžiųjų miestų tėveliams nerandant savo vaikams darželiuose vietos, lauko pedagogikos, vaikams darželių gamtoje atstovai siūlo originalią išeitį: kurti vaikų priežiūros grupes, o tam, pasirodo, labiausiai reikia ne didelių patalpų, o gryno oro, lauko, miško ir kitų paprastų dalykų. Rugpjūčio pradžioje Vilniuje vyko lauko pedagogikos mokytojos ir praktikės iš Jungtinės Karalystės Juliet Robertson intensyvūs seminarai susidomėjusiems šia veikla praktikams ir ... Skaityti toliau »

KTU filosofas N.Čepulis: „Knygų neskaitančioje visuomenėje bręsta lyderių krizė“

KTU nuotr. / KTU dėstytojas Nerijus Čepulis

„Universitetas neturėtų rengti tik siauros srities specialistų. Jo užduotis – plataus akiračio ir, svarbiausia, gebantys komunikuoti profesionalai ir piliečiai. Tik savo veiklos srityse dirbantys ir tarpusavyje nekomunikuojantys specialistai yra praeitis, nes atviroje visuomenėje viskas ir vis glaudžiau siejasi tarpusavyje“, – teigia Kauno technologijos universiteto (KTU) Filosofijos ir psichologijos katedros vedėjas Nerijus Čepulis. Filosofijos ekspertas džiaugiasi, kad, siekiant jaunimui atverti plačius ... Skaityti toliau »

Juozo Dapšausko knyga „Sveikata, kuri mus saugo“ – apie dvasinę, psichinę, fizinę ir visuomenės sveikatą

sveikatingumas

Dienos šviesą išvydo sveiko gyvenimo mokytojo ir propaguotojo bei sveikatos politikos eksperto Juozo Dapšausko knyga „Sveikata, kuri mus saugo“, kurią išleido Lietuvos sveikuolių sąjunga. Knyga „Sveikata, kuri mus saugo“ – apie visuminį sveikatos supratimą – dvasinę, psichinę, fizinę ir visuomeninę darną, gerovę. Autorius publicistas J. Dapšauskas rodo skirtingų sveikatos sferų vienovę ir susietumą. Atkreipia dėmesį, kad sveika gyvensena nėra draudimų ... Skaityti toliau »

Laima Bucevičiūtė. Teritorinė valstybės samprata Lietuvos Didžiojoje Kunigaikštystėje

Už Lietuvos valstybingumo stiprinimui svarbius mokslo tyrimus Nepriklausomybės stipendija apdovanota Vytauto Didžiojo universiteto istorikė dr. Laima Bucevičiūtė, pristačiusi rengiamą monografiją „Lietuvos Didžioji Kunigaikštystė XV–XVI a.: valstybės erdvės ir jos sienų samprata“.

Šių metų kovo 11-ąją LR Seime įteikta jau penktoji Nepriklausomybės stipendija. Už Lietuvos valstybingumo stiprinimui svarbius mokslo tyrimus ja apdovanojami jauni (iki 33 metų) humanitarinės ir socialinės srities mokslininkai. Šiemet laureate tapo Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) istorikė dr. Laima Bucevičiūtė, pristačiusi rengiamą monografiją „Lietuvos Didžioji Kunigaikštystė XV–XVI a.: valstybės erdvės ir jos sienų samprata“. Jau istorijos bakalauro bei magistro studijų ... Skaityti toliau »

Teatrų šventė vaikams ir jaunimui Naisiuose

Nacionalinis vaikų ir jaunimo teatrų asociacijos festivalis. Fotografuota Naisiuose (Šiaulių r.)

Nors kartą apsilankęs Naisiuose, įspūdžio jau nepamirši. Negailėdama darbo ir širdies, vietos bendruomenė, įkvėpta mecenato Ramūno Karbauskio, puoselėja savo gimtinę, paversdama ją traukos centru ne tik visai Lietuvai, bet ir į netoli Naisių esantį Kryžių kalną užklystantiems turistams iš svečių šalių.  Čia, Naisiuose, atgaivinamos baltų kultūros tradicijos, įpareigojančios ne tik gražiai ir blaiviai gyventi, bet ir siekti, kad lietuvio vardas ... Skaityti toliau »