Sociologo komentaras

Neutralizuojame ar kuriame riziką? Kaip viešai kalbama apie rūpestį dėl aplinkosaugos ir branduolinės energetikos plėtrą?

I. Turulytės iliustr.

Stebėdami viešąją erdvę neabejotinai galime teigti, kad Lietuvoje branduolinė energetika yra viena iš svarbiausių temų. Nors dabartinė vyriausybė dar neapsisprendė dėl tolimesnės branduolinės energetikos raidos ir prigesino diskusiją, jos reikšmė išlieka svarbi. Šios diskusijos kontekste dėmesys argumentams už aplinkosaugą pastebimas tiek akademiniame, tiek politiniame, tiek ir viešajame diskurse, tačiau jis išlieka raštiškas. Kodėl nepavyksta suformuoti ryškesnio ir aiškesnio požiūrio? Turint ... Skaityti toliau »

Andrius Švarplys: Didžioji lietuviško konservatizmo dilema

skalunu_dujos

Siūlome Tiesos.lt portalui skirtus VDU dr. Andriaus Švarplio pasvarstymus apie lietuviškojo konservatizmo vertybinius apsisprendimus, kuriuos dar labiau išryškino pastarųjų mėnesių diskusijos apie Vyriausybės paskelbtą konkursą skalūnų dujų žvalgybai ir gavybai pietvakarių Lietuvoje. Dr. Andrius ŠVARPLYS Šiame straipsnyje aptarsime, ką skalūnų dujos, tiksliau – tai, kaip apie jas kalba konservatoriai, sako apie lietuviškąjį konservatizmą? Tai leis ieškoti atsakymo į klausimus: kas ... Skaityti toliau »

Aplinkosaugos problemų atskleidimas žiniasklaidoje

ziniasklaida

Jei vieniems žodis „aplinkosauga“ asocijuojasi su gamtos tarša ir nesaikingu išteklių naudojimu, kitiems – su rūpesčiu dėl gamtos apsaugos. Kontraversiškumas: ar besikeičiantis gyvenimo būdas galėtų pakeisti situaciją ir sustabdyti rizikos aplinkai plitimą, ar būtent žmogaus veikla sukelia nepataisomą žalą gamtai? Dr. Aušra RIMAITĖ, VDU Sociologijos katedra  Aplinkosaugos problemoms žiniasklaidoje nėra skiriama daug dėmesio. Dažniausiai aplinkosaugos klausimai tampa šalutinėmis temomis kitų ... Skaityti toliau »

Aplinkosauginės problemos pasaulio gyventojų akimis

GMO akcija2

2012 m. „Žalioji Lietuva“ Nr.3 (350) buvo pristatyti tyrimo duomenys apie Lietuvos gyventojams aktualiausias aplinkosaugines problemas. Tarptautinio socialinio tyrimo programa (International Social Survey Programme – ISSP) sudaro galimybę palyginti Lietuvos gyventojų nuomones su kitų pasaulio šalių gyventojų nuomonėmis. 2010 – 2011 metais 32 pasaulio šalyse visuose pasaulio regionuose buvo vykdoma šios programos apklausa tema „Aplinka“, o visų šalių respondentams pateikti ... Skaityti toliau »

Žiniasklaida ir GMO

GMO akcija

Lietuvos žiniasklaidoje, pristatant genetiškai modifikuotus organizmus (GMO), vis mažiau dėmesio yra skiriama aplinkosauginėms problemoms. Dr. Aušra RIMAITĖ,  VDU Viešosios komunikacijos katedra   GMO ateitis Lietuvoje priklauso nuo žiniasklaidoje formuojamo požiūrio. Akivaizdu, kad nutolimas nuo aplinkosauginių temų ir perėjimas mokslo aktualizavimo ir verslo sąjungos link didžia dalimi sudaro sąlygas palankiam daugumos Lietuvos gyventojų požiūriui į GMO pritaikymą ir naudojimą Lietuvoje. Žiniasklaida ne ... Skaityti toliau »