Receptai

Apie Kalėdas, dėmesį ir valgomas dovanas

1

  Kiekvienas iš mūsų svajoja apie tobulas šventes, kai visa šeima susirenka prie švenčių stalo, kai namuose spindi milžiniška kalėdų eglutė, skamba kalėdinės melodijos, o pažvelgus už lango pamatai, kaip elegantiškai sninga. Tačiau šventės kainuoja daug – pinigų, sveikatos, laiko praleisto prekybos centruose, laiko praleisto, transporto grūstyse, nervų ir panikos, ieškant tobulos dovanos ir liūdesio, neradus tai, ko ieškai… Deja, ... Skaityti toliau »

Žalieji kokteiliai – energijos užtaisas

zal_kokteilis

„Pavasarį kurkia ir plėšosi varlės, pavasarį trūksta vitaminų ir retkarčiais norisi nusišaut, pavasarį stovi su portfeliu prie lango, autobusai važiuoja tolyn pro mokyklą, mirkčioja žaliom ir raudonom švieselėm, ir tau kažko pasiutusiai maudžia širdį“.  Toks pavasaris vaizduojamas Sauliaus Šaltenio knygoje „Riešutų duona“. Taip apie pavasarį galvoja Andrius Šatas − pagrindinis apysakos veikėjas. Pastaruoju metu mano savijauta panaši į Andriaus Šato: ... Skaityti toliau »

Receptas: Žalias Juozo kokteilis

www.rawfoodwinkel.nl foto

Pirmiausia su humoru pradėsiu, kad vienas leidinys apie mane, gaila, parašė netiesą, kad aš visada gyvenu sveikai. Tikrai ne visada, o to ir nereikia. Svarbiausia, kad didžiąją gyvenimo dalį gyventume sveikai. To pakaktų, kad visuomenėje prasidėtų akivaizdūs statistiniai pokyčiai, sveikatos banga. Tai tinka ir siauresne prasme – kalbant apie mitybą. Šiandien akcentuojama ne tik sveika mityba, bet sveikas maitinimasis kaip ... Skaityti toliau »

Žalioji mityba. Kodėl maistą sveika valgyti žalią

Picture 006

Žmonės yra sukūrę daugybę įvairių dietų ir mitybos sistemų. Patarimai įvairūs, dažnai skiriasi vieni nuo kitų kaip diena ir naktis – vieni moko skaičiuoti kalorijas, kiti – valgyti kuo daugiau grūdų, treti – atsisakyti saldumynų, dar kiti sako, kad saikas, sumažintos porcijos yra pati stebuklingiausia dieta. Tačiau daugelį siūlomų mitybos būdų jungia vienas dalykas. Apie jį dažniausiai nė neužsimenama, jis ... Skaityti toliau »

Receptas: veganiški blynai

blyn3

Veganiškus blynus išsikepti paprasta. Sumaišykite miltus su šaukšteliu kepimo miltelių, žiupsniu druskos ir cukraus. Įmaišykite keletą šaukštų aliejaus ir vandens. Gerai išmaišykite, kad neliktų gumulėlių. Įpilkite daugiau vandens, kol tešla taps norimo tirštumo. Kepkite įkaitintoje keptuvėje (jei ji ne tefloninė, įpilkite šiek tiek aliejaus). Į tešlą galima įmaišyti įvairiausių priedų – malto cinamono, kitų prieskonių, kakavos, uogų, riešutų, džiovintų ar ... Skaityti toliau »