Politika ir visuomenė

Dr. Kęstutis Mažeika: „Į balsų medžioklę – su naktiniais taikikliais ir alkoholio kvapu“

hunter

Apmaudu, kad 1921 metais profesoriaus Tado Ivanausko, kartu su kitais gamtos mylėtojais įkurta Lietuvos taisyklingos medžioklės ir žūklės draugija šiandien išsigimė. Pabrėšiu, kad tuometinės draugijos prioritetas buvo taisyklingas gamtos išteklių naudojimas, įvairovės gausinimas ir puoselėjimas. Šiandieninė Lietuvos medžiotojų ir žvejų draugijos (LMŽD) veikla apsiriboja politinės įtakos išlaikymu kartu išlaikant ir sovietinės medžioklės sistemą. Permainos būtinos iš esmės, įvertinus, kiek medžiotojų ... Skaityti toliau »

Arminas Mockevičius: Pavasarinės hormonų audros maskuoja vizijos nebuvimą

Arminas Mockevičius

Sauliaus Skvernelio pasirinkimas pastaruoju metu sulaukė daug dėmesio. Jis buvo toks pats netikėtas, kaip staiga atšilę orai. Asmeniškai man, ministro pasirinkimas prasmingas  – nemaloni tik valdančiųjų reakcija. Akivaizdu, kad  valdantieji  reagavo labai audringai ir nė nepagalvoję apie Lietuvos žmonių lūkesčius ir poreikius  įsuko juos  į dar vieną  nieko gero nežadantį intrigų malūną. Švaistomas vyriausybės darbo laikas S. Skevernelis – devintasis ... Skaityti toliau »

Žalieli: Vijūnėlės dvaro atgarsiai Vilniuje. Velykų išvakarėse iškirstas Verkių draustinio miškas

plynas kirtimas

Vilniaus m. savivaldybėje patyliukais regztas planas iškirsti 3 ha Verkių regioninio parko miško trenkė tarsi žaibas iš giedro dangaus čaižiam benzopjūklų gausmui sukaukus didžiojo  Velykų ketvirtadienio rytą. Miškas kertamas su tikslu nutiesti abejotino reikalingumo gatvę, jungiančią Molėtų plentą su Santariškių gatve. Nors tebevyksta žaliųjų pradėti teisminiai ginčai, kirtimų akibrokštas šovė likus porai dienų iki teismui paskelbiant verdiktą, prieš tai paskleidus ... Skaityti toliau »

Užmirštas Prezidento – gamtininko dr. Kazio Griniaus palikimas

U0064722

Seimas 2016-uosius oficialiai paskelbė Prezidento Kazio Griniaus metais, švenčiant jo 150-ąsias gimimo metines. Šia proga apie Prezidentą Kazį Grinių bei jo indėlį į demokratinės Lietuvos valstybingumo pamatus kalbame su politologu, besidominčiu K. Griniaus asmenybės istorija, Tomu Tomilinu. Daktaras Kazys Grinius – visuomenės ir kultūros veikėjas, humanistas, vienas pirmųjų Lietuvos demokratų, varpininkas, gydytojas, švietėjas, visuomenės sveikatos aktyvistas, publicistas, knygnešys. Steigiamojo Seimo ... Skaityti toliau »

Aurelijus Veryga: Kodėl 0 promilių vairuotojams nebūtų daugumos interesų pažeidimas?

Prof. Aurelijus Veryga, Nacionalinės tabako ir alkoholio kontrolės koalicija

Vos tik Vidaus reikalų ministerija informavo, jog užregistruoti pasiūlymai dėl 0 promilių visiems vairuotojams, o Premjeras paminėjo, kad iš principo pritaria šiam siūlymui, tik reikėtų atsiklausti gydytojų, „paslaugių gydytojų“ nuomonės ilgai laukti nereikėjo. Spaudoje atsirado štai toks pareiškimas: „Įteisinus nulio promilių ribą vairuotojams, gali būti pažeisti teisėti didžiosios visuomenės dalies, vartojančios alkoholį atsakingai, interesai, sako gydytojas psichiatras, Vilniaus priklausomybės ligų ... Skaityti toliau »

Blaivybė keliuose – ne utopija: tereikia mokslu grįstos alkoholio kontrolės politikos

DSC0460511

Lapkričio 5-ą dieną Europos namuose, Vilniuje įvyko Europos Parlamento nario Bronio Ropės, Nacionalinės tabako ir alkoholio kontrolės koalicijos bei Europos Parlamento Informacijos biuro Lietuvoje organizuota diskusija „Blaivybė keliuose: realybė ar utopija.“ Jos metu ekspertai ir visuomenė ieškojo neblaivių vairuotojų ir aukšto lietuvių alkoholio suvartojimo problemos sprendimų, kelių blaivesnės šalies link. Tadas LEGEIKA Alkoholio kontrolės politika turi sekti tabako kontrolės pavyzdžiu EP ... Skaityti toliau »

Daugiau nei 3 mln. Europos piliečių pasisakė prieš ES laisvosios prekybos sutartis su JAV ir Kanada

Europos piliečių iniciatyvos “Stop TTIP“ organizatoriai Briuselyje Europos Komisijai įteikė peticiją su daugiau nei 3 mln. parašų, kuriais raginama stabdyti ES laisvosios prekybos sutarties su JAV (angl. santr.TTIP)  pasirašymą bei sutarties su Kanada (angl. santr. CETA) ratifikavimą.

Šiandien, savarankiškai organizuojamos Europos piliečių iniciatyvos “Stop TTIP“ organizatoriai Briuselyje surengė teatralizuotą akciją ir Europos Komisijai įteikė peticiją su daugiau nei 3 mln. parašų, kuriais raginama stabdyti ES laisvosios prekybos sutarties su JAV (angl. santr.TTIP)  pasirašymą bei sutarties su Kanada (angl. santr. CETA) ratifikavimą. Akcijos metu lapai su iniciatyvą palaikančių Europos piliečių parašais sudėti vienoje svarstyklių pusėje nusvėrė kitoje svarstyklių ... Skaityti toliau »

Kuo elitiškos ir įslaptintos derybos dėl TTIP sutarties grasina demokratijai

Nuotr. www.redpepper.org.uk

Kartas nuo karto žiniasklaidoje minima Transatlantinės prekybos ir investicijų partnerystės sutartis (ang. „Transatlantic trade and investment partnership“, TTIP) ne tik skamba kaip sudėtingų derybų objektas; ji tokia ir yra. Vartotojų teisės, profesinių sąjungų funkcionavimas, aplinkosaugos standartai, įvairių institucijų privatizavimas: tarp Europos šalių ir JAV vykdomi derybų raundai apspręs daugybę šimtų milijonų gyventojų kasdienybę paveiksiančių sferų. O pati TTIP prigimtis neramina ... Skaityti toliau »

APLINKOSAUGININKAI: NAUDĄ IŠ JAV IR ES PREKYBOS TURI GAUTI ŽMONĖS, NE DIDŽIOSIOS KORPORACIJOS

cdn.arstechnica.net nuotr.

VšĮ „Baltijos aplinkos forumas“ drauge su 10 kitų organizacijų kviečia Lietuvos gyventojus pasirašyti peticiją dėl Europos Sąjungos laisvosios prekybos sutarties su JAV ir Kanada stabdymo. Aplinkosaugininkai tikina, kad naudą iš partnerystės ir prekybos tarp šalių turėtų gauti žmonės, o ne didžiosios korporacijos. Jie taip pat ragina Europos Komisiją atlikti šių tarpvalstybinių sutarčių poveikio vertinimą įvairiais aspektais – socialiniu, ekonominiu, aplinkosauginiu ... Skaityti toliau »

Byla prieš „Philip Morris“ Australijai kainuos 35 mln. JAV dolerių

Bendrinė neišvaizdi pakuotė – priemonė mažinti tabako gaminių patrauklumą

Prieš kurį laiką absoliuti dauguma Lietuvos žmonių džiaugėsi, kai buvo uždraustas rūkymas kavinėse. Tačiau toks ar panašus politinis sprendimas ateityje gali būti neįmanomas, nes to nenorės tabako pramonė ir, pasirašius laisvos prekybos sutartį tarp JAV ir ES (TTIP), turės teisinių mechanizmų stabdyti demokratinės valstybės sprendimus sveikatos apsaugos srityje. Ši byla tapo vadovėliniu pavyzdžiu, kaip realiai veikia įvairiuose tarptautiniuose susitarimuose įteisintas ... Skaityti toliau »