Ekosavivalda

Lietuva taip pat gali būti ekologijos ir žalumo pavyzdys – tam reikia sprendimo

Juozas Dapšauskas

Rugsėjo pabaigoje teko dalyvauti Suomijos sostinėje Helsinkyje vykusioje Žaliųjų miestų konferencijoje, kurią organizavo Europos Parlamento Žaliųjų frakcija su kitomis nevyriausybinėmis organizacijomis. Ekologinėmis aktualijomis domiuosi jau keli dešimtmečiai, tad iš esmės kaip ir nieko naujo, bet vienoje vietoje išgirsti apie šiuos klausimus iš tiek skirtingų ir geografijos, ir tematikos taškų – tikrai buvo labai įdomu: atsinaujinanti energetika, žalių darbo vietų kūrimas, ... Skaityti toliau »

Privačiam verslui kaime, pateikus paraišką, gali būti suteikta per 200 tūkst. Lt

kaimas

Gyvenate kaime, bet žemės ūkis netraukia? O gal gyvenate afrikinio kiaulių maro buferinėje zonoje ir atsidūrėte sunkioje padėtyje? Jums siūloma kita galimybė – teikite paraišką kaimo plėtros priemonei „Parama verslo kūrimui ir plėtrai“ ir galėsite imtis sau artimo ne žemės ūkio verslo. Paraiškos pagal šią priemonę priimamos nuo š. m. rugpjūčio 11 iki rugsėjo 12 d. Didžiausia paramos suma vienam ... Skaityti toliau »

Atliekų tvarkytojas „Ecoservice“ pristato itin praktišką mobiliąją aplikaciją

Eco App

Didžiausias šalies atliekų tvarkytojas „Ecoservice“ šią savaitę vartotojams pristatė mobilią aplikaciją „Eco App“. Tai pirmoji tokio pobūdžio aplikacija tarp atliekų vežėjų Baltijos šalyse. Naudotojams ji primins atliekų surinkimo grafikus, skatins tinkamai rūšiuoti ir realiu laiku reaguoti į paslaugų kokybę, taip pat pranešti apie netvarkingus konteinerius. Šiuo metu ji prieinama „Android“ ir „iOS“ operacinių sistemų naudotojams. Programėlę galima nemokamai atsisiųsti iš ... Skaityti toliau »

Norvegijos parlamentaras: lietuviai bijo būti savo šalies šeimininkai

Tomas Tomilinas

2013 metų pabaiga, Oslas. Norvegijos parlamento narys Per Olaf Lundteigen žymi užrašų knygutėje savo pirmąją užsienio kelionę 2014 metais, vos kelios dienos po Naujųjų šventės. Visad darbštus parlamentaras negailės atostogų, savaitgalio ir keliaus į Lietuvą darbinio vizito. Tačiau jis vyks ne į Lietuvos Seimą. Jis prašo manęs padėti susitikti su paprastais žmonėmis – mieste ir kaime, darbininkais, jaunimu. Tomas Tomilinas ... Skaityti toliau »

Bronis Ropė: skubotas Euras – nesveikos ekonomikos ramentas

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos valdybos pirmininkas Ignalinos meras Bronis Ropė

Euro įvedimo kriterijai iš esmės yra teisingi ir apibūdina sveiką, gerai ant kojų besilaikančią ekonomiką. Atitikti šiuos kriterijus – sumažinti deficitą, pažaboti infliaciją ir t.t. – bet kokiai ekonomikai sveika, lygiai kaip bet kokiam žmogui, norint būti savarankiškam, reikia mokėti tvirtai laikytis ant kojų. Tačiau mūsų valdžia daro priešingai – ji nesistengia pastatyti mūsų ekonomikos ant kojų, nestiprina mūsų šalies organizmo ... Skaityti toliau »

Bronis Ropė: turime tapti savo valstybės šeimininkais

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Valstiečių ir žaliųjų sąjunga kels kandidatu į Prezidentus Bronį Ropę – ilgametį Ignalinos merą, žmogų, už kurį kalba jo darbai, kurie seniai peržengė vieno rajono ribas. Bronis Ropė parengė ir įgyvendino Lietuvos masinės namų renovacijos modelį, kuriuo dabar nori naudotis Vyriausybė ir visi Lietuvos miestai. Energetinė nepriklausomybė taip pat nėra vien skambus šūkis B. Ropei – jo vadovaujamoje Ignalinoje mažiausios ... Skaityti toliau »

Biudžeto analizė: Lietuva pasmerkiama skursti, nes valdžia nori euro

karb-elta

Valstiečių ir žaliųjų sąjungos atlikta biudžeto projekto analizė rodo: spaudžiama euro lobistų, vyriausybė tęsia ydingą dešiniųjų politiką. Žadėjusi „atverti regionų augimo perspektyvas“, ji atima iš savivaldybių paskatas kurti darbo vietas – kad ir kiek jų sukurtų, savivalda negaus nė cento daugiau mokestinių pajamų. „Tai nesiskaitymas su žmonių interesais, kuris palies visų savivaldybių gyventojus, – teigia partijos Valdybos pirmininkas, Ignalinos meras ... Skaityti toliau »

Aurelija Stancikienė. Aplinkos ministerijos diktatas savivaldybėms

Stancikiene

Aplinkos ministerija Jurbarko, Pagėgių, Šilutės ir Tauragės savivaldybėms išsiuntinėjo raštą, kuriame skubos tvarka reikalaujama derinti dėl leidimo išdavimo skalūninių žvalgybai ir gavybai kompanijai „Chevron“. Kartu su profesoriumi Romualdu Jukniu, Lietuvos žaliųjų judėjimo pirmininku Rimantu Braziuliu buvo kreiptasi į Pagėgių ir Šilutės rajono savivaldybes su prašymu nepritarti šiam Aplinkos ministerijos išsiuntinėtam Vyriausybės nutarimo projektui.  Aplinkos ministerija, kreipdamasi į savivaldybes, pateikė klaidinančią informaciją, ... Skaityti toliau »

Savivaldybės nepritaria netradicinių angliavandenilių naudojimui jų teritorijose: ar jos bus eliminuotos iš sprendimų priėmimo?

I. Turulytės iliustr.

Premjeras Algirdas Butkevičius amerikiečių kompanijos „Chevron“ pranešimą apie pasitraukimą iš netradicinių angliavandenilių (skalūnų dujų ir skalūnų naftos) naudojimo konkurso aiškina tuo, kad kompanija gali būti nepatenkinta savivaldybių tarybų galimybe dalyvauti priimant sprendimus dėl leidimo vykdyti numatytą ūkinę veiklą. Anot jo, „Chevron“ atsitraukimą paskatino Seimo sprendimas, kuriuo reikalaujama, kad atliekamam poveikio aplinkai vertinimui (PAV) pritartų vietos valdžia. Ar turime suprasti, kad ... Skaityti toliau »

Danų kiaulininkai pasišovė legalizuoti neteisėtą veiklą – ar vėl pasieksime Europos Teisingumo Teismą?

advokatas

UAB „Saerimner“ siekia įteisinti neteisėtai vykdomą intensyvią kiaulių auginimo ūkinę veiklą. Tuo tikslu yra pradėtos Poveikio aplinkai vertinimo (PAV) procedūros, kuriose valstybinės institucijos priėmė šią veiklą įteisinančias galutines išvadas. „Čia pažeidžiamas teisės principas – iš neteisės teisė neatsiranda“ – sako gyventojų interesus ginantis advokatas Saulius Dambrauskas. Kalvarijos savivaldybės administracija ir suinteresuota visuomenė toliau tęsia teisminę kovą su agresyviais pažeidimais, kuri gali ... Skaityti toliau »