Atliekos

Vien rūšiuoti – nebemadinga, žalioji ekonomika tampa žiedine

virseliui

Jei manote, kad rūšiuodami atliekas automatiškai priklausote pažangių ir sąmoningų žmonių ratui – smarkiai klystate. Atliekų rūšiavimas Europoje jau senokai yra minimali civilizuoto žmogaus gyvenimo rutinos dalis. Apie rūšiavimą ES senbuvėse nebereikia kalbėti lygiai taip pat, kaip nereikia kalbėti apie dantų valymą ar rankų plovimą. Nebent mažiems vaikams. Deja, Lietuvoje tik 39 proc. suaugusių žmonių visada rūšiuoja atliekas. Pavyzdžiui, Belgijoje ... Skaityti toliau »

Stambiagaričių atliekų surinkimo aikštelės www.maps.lt

Untitled

Baltijos aplinkos forumas ir Maps.lt pristato naują įrankį. Specialiame „Pranešk apie skriaudžiamą gamtą“žemėlapyje pateikiami stambiagabaričių atliekų aikštelių surinkimo duomenys: aikštelės vieta, darbo laikas, kita informacija. Stambiagabaričių atliekų aikštelėse surenkamos ne tik didelių gabaritų atliekos, statybinės atliekos, padangos, metalo atliekos. Kai kuriose aikštelėse priimamos ir žaliosios atliekos: šakos, nupjauta žolė, rudeniniai lapai. Žemėlapį sukūrė Baltijos aplinkos forumas ir Maps.lt, taip pat ... Skaityti toliau »

Kvietimas į renginį „Mes už švarią jūrą!“

IMG_6002

Maloniai kviečiame Jus šių metų rugpjūčio 29 dieną (penktadienį) dalyvauti renginyje „Mes už švarią jūrą!”. Šiuo renginiu norime atkreipti visuomenės dėmesį į jūros užterštumo problemą ir jos sprendimo būdus. Renginio metu narai kartu su savanoriais valys jūros dugną Šventosios uoste. Tuo tarpu ant jūros kranto vyks įvairios edukacinės veiklos, kurių metu aplinkosaugos specialistai visiems susirinkusiems pasakos, kaip tarša veikia jūros ... Skaityti toliau »

Atliekos turės būti rūšiuojamos ir statybvietėje

WP_20140103_005

Aplinkos ministerija parengė Statybinių atliekų tvarkymo taisyklių pakeitimo projektą. Jis pateiktas derinti suinteresuotoms institucijoms ir visuomenei. Projekte detalizuojamas reikalavimas statybvietėje rūšiuoti atliekas. „Jei ir toliau bus tokia situacija, ilgainiui visi gyvensime viename dideliame įvairių atliekų, tarp jų ir pavojingų, sąvartyne. Pirmiausia skatiname atliekas rūšiuoti tuos žmones, dėl kurių veiklos jos susidaro. Todėl statybvietėje jos turi būti laikomos atskirai ir tvarkytojams ... Skaityti toliau »

Atliekų tvarkytojas „Ecoservice“ pristato itin praktišką mobiliąją aplikaciją

Eco App

Didžiausias šalies atliekų tvarkytojas „Ecoservice“ šią savaitę vartotojams pristatė mobilią aplikaciją „Eco App“. Tai pirmoji tokio pobūdžio aplikacija tarp atliekų vežėjų Baltijos šalyse. Naudotojams ji primins atliekų surinkimo grafikus, skatins tinkamai rūšiuoti ir realiu laiku reaguoti į paslaugų kokybę, taip pat pranešti apie netvarkingus konteinerius. Šiuo metu ji prieinama „Android“ ir „iOS“ operacinių sistemų naudotojams. Programėlę galima nemokamai atsisiųsti iš ... Skaityti toliau »

Rimantas Braziulis. Drąsindami ateitį – pirmyn į pamazgų duobę

Lietuvos Žaliųjų judėjimo pirmininkas Rimantas Braziulis

Pirmiausia skaitytojams norėčiau paaiškinti, kodėl pasirinkau tokį drastišką ir radikalų straipsnio pavadinimą. Dėl to, kad Lietuvoje vyksta sveiku protu nebesuvokiami procesai, kurių pasekmės gali būti ne tik labai liūdnos, bet ir labai tragiškos. Tuos procesus drąsiai inicijuoja mūsų valdžios vyrai ir moterys, kurie visus abejojančius jų veikla ragina „atsikratyti nepagrįstų baimių“. Mes neturime bijoti atominių elektrinių, nes sprogsta tik rusiški ... Skaityti toliau »

L. Balsys: „Gyventojai neturi tapti atliekų deginimo verslo įkaitais“

Balsys_linas

Šį ketvirtadienį Kauno regiono aplinkos apsaugos departamente 10 val. vietos bendruomenėms bus pristatyta „Fortum Heat Lietuva“ Kauno laisvojoje ekonominėje zonoje, vos keli šimtai metrų nuo gyvenamųjų namų, planuojamos statyti atliekų deginimo gamyklos poveikio aplinkai vertinimo ataskaita. Žalieji ir vietos bendruomenės rengiasi protestams. Lietuvos žaliųjų partijos pirmininko, Seimo nario Lino Balsio teigimu, tai, kad ne tik Vilniuje, bet ir Kaune ketinamos ... Skaityti toliau »

Maisto švaistymas

DSC_0036

Maždaug trečdalio pasaulyje pagaminamo maisto nesunaudojame arba išmetame. Daugiau nei milijardas žmonių visame pasaulyje eina miegoti alkani, todėl peršasi klausimas, kaip tai pakeisti. Švaistydami maistą ne tik nepasinaudojame galimybe pamaitinti alkstančiuosius, bet ir veltui eikvojame kitus išteklius, kaip antai žemę, vandenį ir energiją, ir darbo jėgą. Turtuoliams ar vargšams, jauniems ar seniems – visiems reikia maisto. Maistas – tai ne ... Skaityti toliau »

Projekto „Mažiau šiukšlių“ baigiamojo renginio dalyviai pristatė geriausias aplinkosaugines veiklas

IMG_2978

Birželio 4 d. Kauno rajono Šlienavos pagrindinėje mokykloje įvyko baigiamasis kampanijos „Mažiau šiukšlių“ renginys. Šiai progai ypač tinkamoje lauko „Žaliojoje klasėje“ projekte dalyvavusios mokyklos kūrybiškai pristatė savo vykdytas veiklas. Projekto dalyviams buvo įteikti diplomai už išskirtinį indėlį įgyvendinant  projektą „Mažiau šiukšlių“, darnaus vystymosi švietimo principų skatinimą ir kryptingą mokyklos bei visuomenės aplinkosauginio vaidmens stiprinimą. „Žaliojoje klasėje“ įvyko baigiamasis projekto „Mažiau ... Skaityti toliau »

Kova su reklaminėmis skrajutėmis

Mėnesį laiko kauptos reklaminės skrajutės, bukletai, reklaminiai žurnalai

Diena iš dienos į pašto dėžutes plūsta šūsniai reklaminių bukletų, skrajučių, skelbimų, įvairiausių pasiūlymų. Mėnesį laiko trukęs eksperimentas atvėrė akis ir įrodė, jog bergždžiai švaistomi gamtiniai ištekliai. O tokia reklama seniai neefektyvi, nes vartotojas dažniausiai reklamines skrajutes net neperskaitęs išmeta. Eksperimentas Eksperimentas prasidėjo nuo idėjos, taigi visą mėnesį kasdien aš sąžiningai svėriau reklamines skrajutes, o gautus rezultatus užsirašinėjau pildydama lenteles. ... Skaityti toliau »