Mados inovatorė Suzanne Lee – augina pluoštą iš bakterijų

Mados inovatorė Suzanne Lee – augina pluoštą iš bakterijų

 

Didėjantis vartojimas, mados tendencijų kaita ir nuo jos priklausoma mados pramonė kelia vis didesnį visuomenės susirūpinimą dėl poveikio aplinkai.

Dizainerė Suzanne Lee kuria naują ir modernų audinį iš bakterijų. Bio Couture laboratorijoje natūralios fermentacijos būdu iš bakterijų auginamas pluoštas, kurį galima panaudoti kaip medžiagą drabužių kūrimui. Šis procesas yra nepakartojamas, rezultatai nuostabūs, o galimybės tiesiog apstulbina. Rūgimo proceso metu susifermentuoja bakterinė celiuliozė, labai plonas pluoštas, kurį dizainerė vadina „daržovių oda“. Šis pluoštas vėliau natūraliai suirs gamtoje, padėvėtas drabužis gali būti kompostuojamas. Toks iš bakterijų užauginamas audinys sumažins mados pramonės taršą, tokia technologija yra beatliekė.  Išauginus audinį, bakterijos numarinamos. Tačiau tokiam procesui reikia daug laiko.

Pati dizainerė teigia, jog išauginti „odą“ be gyvūnų mirties yra didelis pasiekimas ir svarbus ateities planas. 3jackets-530x374Nauja plintanti lėtos mados filosofija, kai kuriami kokybiški, originalūs drabužiai, pabrėžiantys gyvenimo būdą, asmeninį stilių ir požiūrį apima ne tik vartojimą, bet ir troškimą gyventi geriau.

Parengė: Emilija Šaulytė pagal http://www.biocouture.co.uk/

Nuotraukos https://www.nextnature.net/2015/06/interview-suzanne-lee/

 

 

Palikite atsakymą

Jūsų el.paštas nebus rodomas. Required fields are marked *

*

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>