Kuo lesinti paukščius žiemą?

Kuo lesinti paukščius žiemą?

Paspaudus šaltukui paukščiams tampa vis sunkiau susirasti maisto, todėl prireikia žmonių geranoriškumo ir pagalbos. Taigi kuo lesinti paukščius, kad šios vaišės būtų naudingos ir nepakenktų mažiesiems draugams?

Jeigu norite į lesyklą privilioti skirtingų ir įvairių paukščių, rinkitės įvairesnį lesalą. Siūlomas platesnis asortimentas padės sulaukti didesnės paukščių įvairovės.

Paukščiams netinkamas lesalas

Svarbu, kad lesalas nebūtų sūdytas, supelijęs, surūgęs, nesiūlykite paukščiams chemikalais purkštų sėklų ar grūdų, taip pat netinka kepintos sėklos. Paukščiai tokių produktų neatsisako, bet tokios vaišės gali baigtis paukščių mirtimi. Netinkama ir ruginė duona, kuri užrūgsta paukščio gurklyje, yra prastai virškinama.

Kuo lesinti paukščius?

Daugelio paukščių mėgstamiausia lesalas nelukštentos saulėgrąžos (nesūdytos ir nekepintos). Juose gausu riebalų, o tai puikus energijos šaltinis paukščiams.

Zylėms, geniams labai patinka ir linų sėklos, nesūdyti lašiniai, kruopos, avižiniai dribsniai, sorų kruopos ar avižos, žemės riešutai.

Grūdlesiams paukščiams puikiausiai tiks ir arbūzų, melionų ar moliūgų sėklos.
Paukščių leisinimas yra pareiga ir atsakomybė. Jeigu sykį palesinote paukščius, tai turėsite daryti iki pavasario, nes paukščiai pripranta prie lesyklos vietos ir maisto kitur nebeieško. Jeigu paukščių lesinimą nutrauksite, maisto jiems nepabersite 3-5 dienas, paukščiai žus.

Kaip sako mažasis princas pasidarai amžinai atsakingas už tuos, kuriuos prisijaukini…

Parengė: Emilija Šaulytė

pauksciai

 

Palikite atsakymą

Jūsų el.paštas nebus rodomas. Required fields are marked *

*

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>