Europos Parlamentas ragina didinti elektros jungčių skaičių

Europos Parlamentas ragina didinti elektros jungčių skaičių

Visiškai integruota ES elektros energijos rinka galėtų sumažinti elektros kainas ne mažiau kaip 2 eurais už MWh ir iki 2030 m. Europos vartotojams kasmet sutaupyti iki 40 mlrd. eurų. Tačiau šiam tikslui pasiekti būtina, kad ES valstybės investuotų 150 mlrd. eurų į tarpusavio jungtis. Tai pažymima antradienį Europos Parlamento (EP) priimtoje rezoliucijoje. Joje taip pat raginama skubiai sinchronizuoti Baltijos valstybių ir kontinentinės Europos elektros energijos tinklus.

„Labiau tarpusavyje integruotas ES elektros tinklas yra svarbus tiek atsinaujinančiai energetikai ir kovai su klimato kaita, tiek ir Europos konkurencingumui, kuris būtų sustiprintas pigesne elektros energija“, – pažymėjo pranešėjas Peter Eriksson (Žalieji, Švedija).

Investicijos į elektros energijos jungtis, kurios leistų bent 10 proc. šalies elektrinėse pagamintos elektros energijos perduoti kaimyninėms šalims, padėtų strategiškai užtikrinti lankstesnį ir tvirtesnį tinklą, įsitikinę europarlamentarai. Šiuo metu dvylikoje ES valstybių elektros energijos tinklų jungiamųjų linijų pralaidumas nesiekia 10 proc.

EP nariai tikisi, kad naujos elektros jungtys sudarys galimybes Baltijos valstybėms dar šiemet pasiekti 10 proc. pralaidumo rodiklį. Kartu jie pažymi, kad netikslinga siekti vieno rodiklio ES mastu, o reikia skatinti atskirus regionus susitarti dėl ambicingesnių, moksliniais įrodymais pagrįstų, sujungimo tikslų iki 2030 m.

„Susirūpinę dėl to, kad Baltijos valstybių tinklai iki šiol yra sinchronizuoti su Rusijos elektros energijos sistema ir nuo jos priklausomi“, europarlamentarai „ragina skubiai sinchronizuoti Baltijos valstybių elektros energijos tinklus su kontinentinės Europos tinklu siekiant užtikrinti visapusišką integraciją į vidaus elektros energijos rinką ir didesnį elektros energijos tiekimo saugumą ir saugų sistemos veikimą“.

Rezoliucijai pritarė 630 EP narių, 45 nepritarė, o 20 susilaikė.

Palikite atsakymą

Jūsų el.paštas nebus rodomas. Required fields are marked *

*

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>